تخریب ۳۲ «باغ ‌رستوران» غیرمجاز در کن
سه‌شنبه ۱٧ شهریور ،۱۳٩٤ ساعت ۳:۳٩ ‎ق.ظ | نوشته ‌شده به دست شرکت فلزیاب ( نظرات )
فرماندار تهران گفت: در ۳ روز گذشته بزرگ‌ترین مبارزه با ساخت و ساز غیرمجاز انجام و ۳۲ باغ‌رستوران در منطقه کن تخریب شد.

عیسی فرهادی در گفت‌و گو با فارس، درباره تخریب ساخت و سازهای غیر مجاز در حاشیه رودخانه کن اظهار داشت:‌ بزرگ‌ترین مبارزه با ساخت و ساز غیرمجاز طی سه روز در یک سال گذشته در بخش کن اتفاق افتاده است.

وی افزود: در این تخریب ساخت و سازهای غیرمجاز 32 باب رستوران و مراکز غیرمجازی که در حاشیه رودخانه کن ساخته شده بودند به صورت 100 درصد تخریب شد تا دیگر با بروز سیل شاهد حوادث ناگواری نباشیم.

فرماندار تهران گفت: تخریب این ساخت و سازهای غیرمجاز درس عبرتی برای افرادی است که قصد ساخت و سازهای غیراصولی و غیرمجاز را در سطح شهر دارند.

فرهادی افزود: این اقدام بزرگ با محوریت امور آب استان تهران، حمایت دستگاه قضایی، همکاری همه‌جانبه نیروی انتظامی و همکاری سایر دستگاه‌ها ازجمله شهرداری منطقه 22 و منطقه 5 اتفاق افتاد که با محوریت فرمانداری و بخشداری کن صورت گرفته است.

فرماندار تهران گفت: با این تخریب سه کیلومتر از حاشیه رودخانه کن آزادسازی شده است و در طول سه روز گذشته حجم کار سنگینی برای مبارزه با ساخت و سازهای غیرمجاز اتفاق افتاده است.

خرید کیف تاچ پرس

کیف تاچ پرس
:: برچسب‌ها:
آب تهران نمره ۱۷.۵ گرفت
دوشنبه ۱٦ شهریور ،۱۳٩٤ ساعت ٩:٢۳ ‎ب.ظ | نوشته ‌شده به دست شرکت فلزیاب ( نظرات )
مدتی است که نمایندگان پارلمان شهری، نمایندگان مجلس شورای اسلامی و برخی کارشناسان نسبت به بالا رفتن میزان نیترات در آب‌ تهران هشدار می‌دهند. در مقابل مسئولانی که با آب شرب سر وکار دارند این ادعاها را رد می‌کنند ولی گاه برخی انتقادات را هم به دلیل افزایش بیش از حد جمعیت و فرسودگی شبکه آب می‌پذیرند. با این همه هم مسئولان بهداشتی و هم شرکت آب و فاضلاب سلامت آب تهران را تأیید می‌کنند. شایعات افزایش نیترات از زمانی بالا گرفت که رحمت‌الله حافظی رئیس کمیسیون محیط‌زیست شورای شهر تهران نسبت به نیترات موجود در آب تهران هشدار داد و گفت که آب پشت سدها زیر 10 درصد نیترات دارد و برای مصرف انسانی بسیار مناسب است، اما به‌واسطه حفر چاه‌های عمیق میزان نیترات موجود در آب‌ها به 60 درصد افزایش پیدا کرده که در اختلاط با آب سد و برای مصرف شهروندان تا 30 درصد کنترل می‌شود. به عبارت دیگر درنهایت آب تهران 30 درصد نیترات دارد که وضعیت خطرناکی است. وی همچنین در مصاحبه‌های متعدد عنوان کرده است که در سال‌های گذشته 75 درصد آب تهران از سدها و 25 درصد از چاه‌های عمیق تأمین می‌شد، در حالی که متأسفانه در این سال‌ها تنها 58 درصد آب تهران از سدها و 42 درصد باقی مانده از چاه‌ها تأمین می‌شود.

وقتی اعتراض‌ها به کیفیت آب بالا گرفت برخی کارشناسان محیط زیست و نیز رئیس جامعه پزشکان از آلوده بودن و بی‌کیفیتی آب تهران گلایه کردند که باید میزان نیترات در 100سی‌سی حدود 10میکرو گرم باشد و در حال حاضر طی آزمایش‌هایی که صورت گرفته این میزان در آب تهران چند برابر شده است. کسانی که به میزان زیادی از آب نیترات‌دار استفاده می‌کنند، این ماده روی گلبول‌های قرمز آنها می‌نشیند و در نتیجه این اتفاق، اکسیژن‌رسانی به نسوج مختل می‌شود به‌طوری که اکسیژن به میزان کافی به قلب، ریه و مغز نمی‌رسد که در نوزادان منجر به مرگ، در کودکان موجب ابتلا به بیماری‌های گوناگون از جمله bluebaby (سفید شدن لب و دهان) و در بزرگسالان ناراحتی‌های قلبی و حواس‌پرتی را به‌همراه دارد.

مهم ترین انتقاد در این زمینه نزدیکی چاه‌های فاضلاب و چاه‌های عمیق آب است که به اعتقاد برخی از کارشناسان محیط زیستی می‌تواند باعث نشت و نفوذ پساب‌های فاضلاب و شوینده‌ها که حاوی نیترات و فلزات سنگین هستند شوند. اما کارشناسان آب و فاضلاب می‌گویند به دلیل اختلاف عمق و نیز رعایت فاصله اساساً چنین امکانی وجود ندارد.

کیفیت آب، خوب، بد، متوسط؟


همه این نگرانی‌ها دکتر علی اکبر سیاری، معاون وزیر بهداشت و رئیس مرکز سلامت محیط و کار این وزارتخانه را بر آن داشت تا همراه با مدیرعامل آبفای کشور و استان تهران از خطوط انتقال لوله در دست ساخت و آزمایشگاه‌های کنترل کیفیت بازدید کند و از نزدیک در جریان سلامت آب تهران قرار گیرد. وی در گفت‌و‌گو با «ایران» می‌گوید: «تهران شهر بزرگی است و برای تأمین آب آن زحمت‌های زیادی کشیده می‌شود. انتقال و بالا بردن کیفیت آب کار ساده‌ای نیست.» وی درباره استاندارد‌ها و شاخصه‌های سنجش سلامت می‌گوید: «استانداردهایی که وزارت بهداشت در رابطه با کیفیت آب دارد میزان نیترات، کلر، میکروب، فلزات سنگین و مواد عالی است و بر اساس این شاخصه‌ها در بیشتر نقاط تهران وضعیت آب مطلوب است و مردم می‌توانند با خیال راحت آب را مصرف کنند. خوشبختانه امسال نسبت به سال گذشته وضعیت بهتر شده که علت آن وارد شدن حوضه‌های جدید آبی به سیستم آب‌رسانی و تصفیه است.

بهداشت و سلامت آب تهران به صورت روزانه توسط شرکت آب و فاضلاب استان تهران و همچنین 3 دانشگاه علوم پزشکی تهران، ایران و شهید بهشتی پایش می‌شود و طرح مشترکی است که به‌صورت مشترک آب را هم در مبادی ورودی و هم در محل مصرف کنترل می‌کنیم و البته اطلاعات‌مان را با هم طی تفاهمنامه‌ای که داریم تبادل می‌کنیم و اگر احساس کنیم جایی مشکلی هست سریع وارد عمل می‌شویم و نحوه استفاده از آب‌های سطحی و چاه‌ها را تغییر می‌دهیم. مثلاً اگر جایی آب چاهش آلودگی داشته باشد استفاده از آن بلافاصله ممنوع می‌شود. خوشبختانه سیستم پویایی در این رابطه وجود دارد و با توجه به تبادل اطلاعات وضعیت بسیار مطلوب و راضی‌کننده است.»

افزایش نگرانی‌های شهروندان در زمینه آب شرب تهران استفاده از آب‌های معدنی را به طور تصاعدی افزایش داده است. مردم می‌گویند زمانی آب تهران آنقدر زلال و شفاف و سبک بود که می‌شد گفت بهترین آب دنیاست اما حالا این آب فقط به درد رخت شستن و حمام کردن و ظرف شستن می‌خورد. بعضی‌ها می‌گویند آب محله ما بوی ماهی می‌دهد یا اینکه شن و ماسه دارد.

در مقابل کارشناسان نسبت به استفاده بیش از حد از آب‌های معدنی هشدار می‌دهند. آب‌های معدنی علاوه بر املاح فراوان گاه حاوی نیترات بالا و کنترل نشده‌ای نیز هستند. در خوشبینانه‌ترین حالت مصرف زیاد آب‌های معدنی می‌تواند سنگ صفرا و سنگ کلیه و مثانه تولید کند. برخی نیز به دستگاه‌های تصفیه آب خانگی روی آورده‌اند که کارشناسان این شیوه را نیز در پالایش آب بی‌تأثیر و گاه خطرناک و بیماری‌زا می‌دانند. با این حساب شک نکنید که سالم‌ترین آب همان آب شربی است که از طریق شبکه آب‌رسانی شهری در اختیار شما قرار می‌گیرد.

دکتر سیاری می‌گوید: «در حال حاضر مشکلی در آب تهران وجود ندارد و خوشبختانه آب‌های زیرزمینی عاری از میکروب و فلزات سنگین هستند ولی در برخی چاه‌ها نیترات وجود دارد اگرچه نه بیشتر از حد مجاز. به همین خاطر وزارت نیرو با راه‌اندازی خط لوله آبرسانی دایره‌ای در تهران سعی کرده تا شبکه‌های انتقال آب را در همه نقاط تهران به هم وصل کند تا همه از آب سالم و یکسانی بهره‌مند شوند. برای این طرح خط لوله‌ای 130کیلومتری تهیه شده که قیمت هر متر آن حدود 5 میلیون تومان برای دولت هزینه داشته است.»

معاون وزیر بهداشت به عکس کارشناسان دیگر هم سلامت آب تهران را تأیید می‌کند هم سلامت آب‌های معدنی و هم دستگاه‌های تصفیه آب را و عنوان می‌کند که خود از هر سه گزینه استفاده می‌کند. وی همچنین به کیفیت آب مناطق شمالی تهران نمره بیست و مناطق جنوبی نمره 15 می‌دهد در عین حال تأکید می‌کند محله‌هایی که پیش از همه آب سد را دریافت می‌کنند وضع مطلوبی دارند. او در نهایت پیشنهاد می‌دهد سیستم آب‌رسانی کشور مثل اکثر کشورها به دو صورت آشامیدنی و بهداشتی باشد تا زحمت تصفیه و انتقال آب هدر نرود.»

وضعیت چطور است؟


احمد پرورش، مدیرعامل آبفای تهران درباره کیفیت آب مناطق جنوبی تهران نظر دیگری دارد و در این باره به «ایران» می‌گوید: «شهر تهران از نظر بهره‌برداری منابع آبی یکی از مهم‌ترین و حساس‌ترین شهرهای دنیاست و با راه‌اندازی سامانه هوشمند کنترل کیفیت وضعیت شبکه آب‌رسانی درسطح شهر به صورت آنلاین و هوشمند کنترل و مدیریت می‌شود. با استفاده از این سامانه شاخص‌های کیفی آب از جمله کدری آن به صورت لحظه‌ای پایش می‌شود و در صورت بالارفتن میزان کدورت، شیر شبکه به صورت خودکار قطع می‌شود و شیر تخلیه هوا بسرعت اقدام به تخلیه آب از داخل خطوط لوله می‌کند. بنابراین این‌طور نیست که بگوییم مناطق جنوبی کیفیت آب پایین‌تری دارند.»

به گفته مهندس پرورش همزمان با انجام این فرایندها سامانه با ارسال پیامک، مسئول بهره‌برداری منطقه را از وقوع اتفاق آگاه می‌کند تا اقدامات بعدی مانند آب‌دارکردن خط لوله از طریق خطوط دیگر بسرعت انجام شده و خللی در فرایند آب‌رسانی به شهروندان ایجاد نشود.

در این ارتباط احمد مشیری، مدیر دفتر کنترل کیفیت و بهداشت آب و فاضلاب آبفای استان تهران با اطمینان دادن به مردم درباره اینکه هیچ آب چاه آلوده‌ای به شبکه‌های توزیع تهرانی‌ها منتقل نشده به «ایران» می‌گوید: «در تهران از 70 درصد آب‌های سطحی که جزو بهترین آب‌های دنیاست استفاده می‌کنیم و 30 درصد دیگر را از چاه‌ها می‌گیریم. البته آب چاه‌ها را ابتدا تصفیه می‌کنیم و پس از وارد کردن به مخازن مخصوص با آب‌های تصفیه شده سطحی مخلوط می‌کنیم و بعد به شبکه استفاده عمومی انتقال می‌دهیم.»

وی عنوان می‌کند: «آزمایشگاه‌های آب استان تهران مجهز به استاندارد ایزو 17025 هستند که در حقیقت یک اعتبار آزمون است. 17025 نه تنها آزمونی برای مراجع قانونی کشورمان است و قابلیت ردیابی و تأیید دارد حتی در آسیا و قاره‌‌های دیگر هم قابل ردیابی است به طوری که می‌توانند آزمون ما را تأیید صلاحیت کنند. این تجهیزات بر اساس آخرین متد روز دنیاست و کمترین خطا را در کنترل کیفیت آب دارد. در بسیاری از موارد بسیار حساس آب را رصد می‌کنیم، تمام آزمایش‌های فیزیکی و شیمیایی و آزمون‌های مواد عالی به طور مرتب انجام می‌شود مثلاً پس از اینکه آب تصفیه شد به آن گندزدا می‌زنند و این مواد با سایر مواد‌ آب واکنش می‌دهد که این فعل و انفعالات هم بررسی می‌شود. در حال حاضر از هوشمندترین سیستم‌های کنترل کیفیت استفاده می‌کنیم و خروجی آب با حساسیت بالایی کنترل می‌شود.»

حمیدرضا جانباز، مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور هم در بازدید از طرح خط انتقال سد ماملو به جنوب شهر درباره کیفیت آب تهران عنوان می‌کند باتوجه به طرح‌های در دست اجرا بویژه خط ماملو یعنی تصفیه‌خانه هفتم، بخش عمده‌ای از نقاط شهر تهران دیگر مشکل کیفی آب نخواهند داشت و کیفیت آب جنوب شهر و شمال شهر تهران یکسان می‌شود.»

وی با عنوان اینکه مهمترین اقدام در طرح جامع آب‌رسانی مناطق غرب و جنوب‌غرب تهران، تعادل‌بخشی به آب شهر است از طرح انتقال سد ماملو و خط لوله 130 کیلومتری در این طرح با هزینه 500میلیارد تومانی یاد می‌کند و می‌گوید: «این طرح در جهت ارتقای میزان کیفیت آب مناطق جنوبی وتعادل کیفیت در همه مناطق است. پس از این تهرانی‌ها در همه مناطق شهر از کیفیت یکسان آبی برخوردار خواهند بود.»

قرص لاغری هزال
:: برچسب‌ها:
شعار مرگ بر آمریکا عین اعتدال است
شنبه ۱٤ شهریور ،۱۳٩٤ ساعت ٥:۳٦ ‎ق.ظ | نوشته ‌شده به دست شرکت فلزیاب ( نظرات )
امام جمعه موقت تهران گفت: بعد از مسأله برجام مطالبی از سوی آمریکایی‌ها شنیده شد که نادرست بود و باید این سخنان آن‌ها از سوی مسئولان پاسخ داده شود.
به گزارش ایسنا، آیت الله احمد خاتمی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته تهران با اشاره به خطبه نود نهج البلاغه اظهار کرد: بندگان خدا قبل از آنکه شما را بسنجند خود خودتان را بسنجید و پیش از آنکه به حساب شما برسند خودتان به حسابتان برسید. باید از فرصت عمر نهایت بهره را ببریم.
وی با بیان اینکه در هفته آینده عطر شهیدان عزیزی را داریم که زمان شهادت آن‌ها هفته آینده است و آن‌ها شهیدان عزیز 17 شهریور در میدان شهدا هستند، گفت: انصافا این شهیدان در عرصه انقلاب پیشگام بودند و شهادت آن‌ها نقش مهمی در پیروزی انقلاب داشت. شهادت شهید آیت الله قدوسی، سرتیپ وحید دستجردی که توسط منافقان کوردل به شهادت رسیدند در این ایام بود. منافقانی که اکنون زندگی آن‌ها در همان کشورهایی است که شعار مبارزه با تروریسم آن‌ها گوش جهان را کر کرده است. آنها جنایاتی مثل انفجار حزب جمهوری اسلامی را داشته اند و 72 نفر از عزیزان ما مثل شهید رجایی و باهنر را به شهادت رساندند و اکنون در اروپا به زندگی حیوانی خود ادامه می‌دهند.
امام جمعه موقت تهران تاکید کرد: منافقین 12 هزار نفر از مردم این کشور از اقشار مختلف روحانی کارمند و سایر مردم را ترور کردند. ترورو 4 هزار نفر دیگر از شهدا توسط گروهک‌هایی که نوکر آمریکا بودند صورت گرفت. باید یادو خاطره آن‌ها را گرامی داشت. همچنین هفته آینده 12 شهریورماه مصادف با رحلت مجاهد نستوه، مرحوم آیت الله طالقانی اولین امام جمعه تهران است که 11 سال از عمر خود در زندان‌های طاغوت گذراند و تا آخر عمر مجاهد فی سبیل الله بود.
خاتمی در ادامه با بیان ایکه ما امروز در خدمت عزیزان پدافند هستیم، گفت: آن‌ها همواره رصدگر توطئه‌های هوایی هستند و 24 ساعته دشمن را در آسمان رصد می‌کنند و با آن‌ها مقابله می‌کنند تا شهروندان با آرامش استراحت کنند و به وظایف خود عمل کنند. مقدم آن‌ها را هم گرامی می داریم.
وی در ادامه با بیان اینکه در تاریخ های 10 ، 11 و 12 شهریورماه ، هجدهمین اجلاس مجلس خبرگان رهبری برگزار شد، گفت: در روز گذشته اعضای این اجلاس با زیارت مرقد امام (ره) و دیدار مقام معظم رهبری به کار خود پایان دادند. در دیداری که با رهبری داشتیم ایشان مطالب خوب و تذکرات سازنده ای را بیان فرمودند. همچنین در این اجلاس ابتکاری انجام شد که می تواند الگو باشد و آن در رابطه با برجام بود که از دو شخصیت موافق و مخالف دعوت شد تا صحبت های خود را در رابطه با متن برجام ارائه بدهند و مجلس خبرگان هم فرصت را در اختیار آن‌ها قرار داد.
خاتمی تصریح کرد: بنده کاری به محتوا ندارم و قضاوتی هم نمی‌کنم اما این متن قرآن است که اگر می‌خواهیم قضاوت واقع بینانه‌ای داشته باشیم باید تمام حرف‌های موافق و مخالف را بشنویم. این اصل نه تنها در رابطه با متن برجام مهم است بلکه در اجتماع، سیاست و حتی در مسائل خانوادگی هم باید به عنوان یک اصل شناخته شود که هر دو طرف حرف‌ها را بشنوند و پس از آن قضاوت کنند.
وی افزود: پایان‌بخش این اجلاس رهنمودهای مقام معظم رهبری بود که از رسانه ها شنیدید و دیدید به نظر بنده نه یک بار بلکه چند بار باید این رهنمودها را شنید تا به عمق اشارات ایشان نسبت به مطالب برسیم.
وی خاطرنشان کرد: اصل برجام یک مسأله است و مسأله بعد از برجام هم اگر نگوییم مهمتر، کمتر از اصل نیست. اصل برجام مراحل قانونی را طی می‌کند و باید در شورای امنیت ملی و مجلس شورای اسلامی هم به تصویب برسد. تعبیر مقام معظم رهبری این بود که مصلحت نیست که مجلس را در برجام کنار گذاشت. بنده عرض می‌کنم در اصل 77 قانون اساسی آمده تمام قراردادها بین‌المللی و موافقتنامه‌ ها باید به تصویب مجلس برسد. این تصریح قانون است اگر واقعا توافق و تعهدی به این مهمی مصداق این قانون نباشد چه چیزی مصداق این قانون است. چه امضاء شده و چه امضاء نشده باشد؛ تعهدی 10، 15 ،20 یا 25 ساله برای ملت به دنبال دارد. نباید مجلس را در این عرصه به حساب آورد؟ به حساب آوردن مجلس در حقیقت به حساب آوردن مردمی است که آن‌ها را انتخاب کرده‌اند.
وی یادآور شد: البته مقام معظم رهبری به صراحت فرموده‌اند که در رابطه با تصویب یا رد، بنده هیچ نظری ندارم اما این‌که آقایان ورود پیدا کنند به نظر می‌رسد طبق قانون است. این به معنای انحصار نیست که فقط مجلس در این متن دخالت کند، بلکه سایر نهادها مثل شورای عالی امنیت ملی هم می‌توانند در این عرصه نقش‌آفرینی کنند. این مطالب مربوط به اصل برجام است که باید به آن اهمیت داد.
امام جمعه موقت تهران با بیان این‌که «بعد از برجام هم بسیار مهم است» یادآور شد: حضرت علی(ع) می‌ فرماید ای مالک بعد از این‌که با دشمن صلح کردی خیلی مراقب باش، چه بسا دشمن صلح می‌کند تا شما را غافل کند. با دقت باید وارد شویم و هرگز نسبت به دشمن خوشبین نباشید حتی نسبت به لبخند دشمن هم بدبین باشید که شاید در پی آن اهداف شیطانی باشد.
وی با بیان این‌که «بعد از مسأله برجام شش مطلب از سوی آمریکا شنیده شد که بسیار مطالب نادرستی بود و باید از سوی مسئولین پاسخ داده شود» تصریح کرد: آن‌ها گفته‌اند چارچوب تحریم‌ها حفظ می‌شود. این حرف که نقض تعهد است. ما وارد میدان شدیم تا تحریم‌ها شکسته شود. اگر قرار است تحریم‌ها شکسته نشود چرا باید تعداد سانتریفیوژها را کم کنیم؟ ما می‌توانستیم 19 هزار سانتریفیوژ را به 40 هزار یا 50 هزار برسانیم. ما به چه دلیل غنی‌سازی را ادامه ندهیم وقتی آن‌ها می‌خواهند تحریم‌ها برداشته نشود؟ این حرف نامربوط است و باید مسئولان در برابر این حرف نادرست موضع صریحی بگیرند.
وی ادامه داد: مطلب بعدی که از سوی آمریکا و اروپاییان مطرح شد این بود که قرار بود تحریم‌ها لغو شود نه تعلیق. تعلیق تحریم‌ها هم نقض عهد است، اگر قرار باشد آن‌ها فقط تعلیق کنند و هر وقت خواستد دوباره تحریم‌ها را برگردانند ما هم در توافق فقط توقف را می‌پذیریم نه تعطیلی را. این مسأله یک قرارداد دوطرفه است و ما تعهد یک‌طرفه نداریم.
خاتمی در ادامه با بیان این‌که «آن‌ها یک مطلبی را بیان کردند که ربطی به مذاکرات هم ندارد» افزود: آن‌ها گفته اند ایرانی‌ها باید کاری متفاوت انجام دهند، این کار متفاوت یعنی چه؟ باید از ارزش‌های انقلابی و اسلامی دست برداریم؟ متفاوت بودن یعنی در نظام سلطه هضم بشویم و از نیروهای مقاومت مثل مردم مظلوم عراق، بحرین و حزب الله دست برداریم و آن‌ها را رها کنیم؟ این حادثه هرگز اتفاق نخواهد افتاد.
وی تاکید کرد : مطلب بعدی که آن‌ها مطرح کردند این است که اوباما گفته امید دارد که هویت رژیم ایران تغییر کند. اوباما امید دارد یک حکومت نوکری مثل رژیم پهلوی در ایران بر سر کار بیاید که مثل گذشته به غارت این کشور بپردازد. آمریکا و اوباما بدانند که این رویایی است که به فضل خدا هیچ گاه تعبیر نشده و نخواهد شد. به حمدلله پیام نماز جمعه تهران به سرعت به دنیا مخابره می‌شود. من از زبان شما نمازگزاران و سایر مردم می گویم که این مردم عزیز تا آخرین نفس و قطره خون خود از استقلال، آزادی و نظام مقدس جمهوری اسلامی حمایت خواهند کرد.
وی در ادامه بااشاره به مطلب بعدی که از سوی کشورهای غربی و آمریکا مطرح شده است نیز گفت: آمریکایی‌ها گفته‌اند که برجام فرصتی در داخل و خارج در اختیار آمریکایی قرار داده است. این همان نفوذی است که رهبری در چند سخنرانی قبل به آن اشاره فرمودند. این هشدار است به تمام صاحبان رسانه و آن‌هایی که سایت دارند و در عرصه روزنامه‌نگاری فعال هستند. آن‌ها نباید زمینه‌ساز نفوذ آمریکا شوند. امروز هر قلم و قدمی که برای بزرگ کردن چهره آمریکا و زدودن نفرت از استکبار برداشته شود بی‌تردید قلم و قدم آمریکایی است.
امام جمعه موقت تهران ادامه داد: مطلب نادرست بعدی مطرح شده از سوی آمریکا و قهرا کسانی که متمایل و همفکر آن‌ها هستند این است که می‌خواهند القا کنند که شعار مرگ بر آمریکا تندروی است. کری به کنگره آمریکا گفته که ایران حامی تروریسم است. اگر توافق را رد کنید تندروهایی که در ایران هستند و مرگ بر آمریکا می‌گویند به موافقان مذاکرات می‌گویند که دیدید آمریکا به مذاکرات هم پایبند نیست؟ کری نمی‌تواند بفهمد که مرگ بر آمریکا ریشه قرآنی دارد و ریشه در فرهنگ عاشورا دارد. مرگ بر آمریکا ترجمان دوباره هیهات‌من‌ الذله است. شعار مرگ بر آمریکای مردم ما عین اعتدال است و سازش و رابطه با آمریکا در شرایط کنونی که آمریکایی‌ها هنوز آدم نشده‌اند، بی تردید وادادگی و ذلت است.
وی در ادامه با اشاره به «اصل قانونمداری که کاملا از سوی ملت ، دولت و همه نهادها پذیرفته شده است» نیز گفت: هیچکس در این کشور نیست که دلسوز انقلاب باشد، اما در عین حال قانونمداری را نپذیرد. در اصل 99 قانون اساسی آمده که شورای نگهبان نظارت بر انتخابات مجلس خبرگان رهبری، مجلس شورای اسلامی، مراجعه به آرای عمومی را برعهده دارد. حال این نظارت کدام است؟ نظارت استطلاعی است یعنی شورای نگهبان فقط نظاره‌گر باشد و به هیأت اجرایی گزارش بدهد، این نیازی به قانون هم ندارد. یا این نظارت، استصوابی است؛ یعنی در تمام مراحل شورای نگهبان هم باید نظارت کند و هم در در صورت نیاز دخالت کند؛ چه در رد و چه تائید صلاحیت نمایندگان.
وی گفت: در اصل 98 قانون اساسی آمده که شورای نگهبان تفسیر قانون اساسی را بر عهده دارد که با تصویب سه چهارم آن‌ها انجام می‌شود. پس قانون می‌گوید هر کجا که در قانون اساسی اختلاف دارید تفسیر آن را از شورای نگهبان بخواهید. در اصل 99 قانون اساسی آمده که نظارت مجلس خبرگان استصوابی است و شامل تمام مراحل اجرایی انتخابات از جمله تائید یا رد کاندیداها می‌شود؛ بنابراین همه مجریان قانون باید به قانون احترام بگذارند و ایستادن و مقابله با این اصل قانون حاشیه‌سازی بی‌حاصل است.
امام جمعه موقت تهران در خطبه‌های اول نماز جمعه نیز با بیان این‌که «یکی از ارزش‌های مهم در زندگی انسان حق‌مداری است» گفت: حق‌مداری در تمام عرصه‌های زندگی اجتماعی،‌ سیاسی و سایر مراحل باید محور باشد. عمل به حق، گفتن حق، شنیدن و پذیرفتن حق، قضاوت و کمک به اقامه حق و صبوری بر حق از اصول حق‌مداری است.
وی گفت:‌ در حق‌مداری چهار حالت وجود دارد؛ فردی حق را نفهمد و نداند که حق با کیست. فرد حق را نفهمد و راه شناخت حق هم برای او بسته باشد؛ این فرد جاهل قاصر است. انسان حق را بفهمد و به آن عمل کند؛ این یک ارزش والای قرآنی و روایی است؛ فرد قاضی باید حق را بفهمد و برای رسیدن به حق وعمل به آن تلاش کند.
وی با بیان این‌که «در آیه هشت سوره مائده آمده است که حتی در مورد دشمنان هم باید حق‌محور باشیم» گفت: اگر با کسی دشمن هستیم و حرف حق و موضوع حق را بیان می‌کند، باید آن را بپذیرید. شیخ صدوق می‌گوید که روح ایمان و ستون فقرات ایمان این است که در هر شرایطی حق را حفظ کرد. در ذیل آیه هشت سوره عنکبوت هم آمده است که حتی اگر با اهل کتاب جدال می‌کنید به نیکوترین وجه جدال کنید.
خاتمی با بیان این‌که «در روایاتی که از معصومین(ع) به ما رسیده است یکی از معصومین از زبان حضرت عیسی مسیح(ع) سخنی را بیان کرده‌اند» گفت: ایشان می‌فرمایند؛ اگر اصل باطل حق را گفت شما حق را از آن‌ها بگیرید، اما باطل را از اهل حق هم نپذیرید. این روایت در زمان ما می‌تواند بسیار نفیس و ارزشمند باشد، حداقل این است که به جناح‌های موجود در جامعه می‌گوید دنبال حق باشد. حال این‌که فردی در جناح شما نیست دلیل نمی‌شود حرف حقش را نپذیرید و اگر می‌بینید که سخن نادرستی می‌گوید ولی در جناح شماست، سخن باطل را نباید از آن پذیرفت.
وی با بیان این‌که «حالت چهارمی که در مفهوم حق‌مداری وجود دارد این است که کسی حق را بفهمد اما تسلیم حق نباشد» خاطرنشان کرد: این یک رفتار ضدارزشی است؛ چه در عرصه اعتقادی، خانوادگی و یا سایر عرصه‌ها . قضات در قضاوت خود مستقل هستند اما اگر فهمیدند اشتباه حکم داده‌اند باید حکم خود را برگرداند. این‌که فرد حق را بفهمد و در عین حال آن را انکار کند این یک صفت غیراخلاقی است.
چای سبز تیما:: برچسب‌ها:
آقا و خانم سنگی به شبکه سه می‌آیند
جمعه ۱۳ شهریور ،۱۳٩٤ ساعت ٦:۳٤ ‎ب.ظ | نوشته ‌شده به دست شرکت فلزیاب ( نظرات )
مجموعه تلویزیونی «آقا و خانم سنگی» به کارگردانی شاهد احمد لو از شنبه 14 شهریور ماه ساعت 21:00 روانه آنتن شبکه سه می‌شود‌.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از روابط عمومی شبکه سه سیما، سریال  «آقا و خانم سنگی» به  نویسندگی علیرضا مسعودی  و امین حسینیون  در 26  قسمت 45 دقیقه‌ای به تهیه کنندگی فرید شب خیز تولید شده است.

بازیگرانی چون  کامبیز دیر باز، علیرضا جعفری، غلامرضا نیکخواه، عباس جمشیدی،حسین سلیمانی،شراه دولت آبادی،سوسن پرور،هومن حاجی عبدالهی، شهرام قایدی، یاسمیناباهر، حدیثه تهرانی، رضا رویگری، حسین عابدی، مجید شهریاری، ماهان عبدی، سعیده عرب، ساقی زینتی، بهزاد رحیم خانی، گیتی معینی، بیژن پیشداری  ومرضیه صدرایی نقش آفرینی می‌کنند.

در خلاصه‌ی داستان این سریال آمده است: سعید سنگی باغچه‌ای که پدرش به نیتِ هزینه¬ی ازدواجِ سه خواهرش باقی گذاشته را فروخته و مزرعه‌ی شترمرغ راه انداخته، غافل از اینکه نوه عمویِ جوانشان احسانِ سنگی عاشق خواهرِ کوچکترش سحر شده است! نیتِ احسان برای ازدواج با سحر مصادف می‌شود با از دست رفتنِ مزرعه در یک ماجرایِ کلاهبرداری! سعید شرط¬هایی برای ازدواج می¬گذارد که هر بیدی را می¬لرزاند، ولی احسانِ سنگی گویی چنار است و با هیچ شرطی نمی‌لرزد! حالا سعید باید قبل از اینکه شرط¬‌ها رفع شوند مزرعه را احیاء کند وگرنه آنی می¬شود که نباید بشود....

این سریال  قرار است از14 شهریور، هر شب به جز جمعه‌ها ساعت 21:00  از شبکه سه سیما پخش شود و باز پخش آن روز بعد  ساعت  1:15 بامدا د و 14:30 بعد از ظهر می‌باشد.

سایر عواملی که در این مجموعه همکاری می‌کنند عبارتند از:

 مدیر تصویر برداری: حسین ناظریان، طراح و اجرای گریم: آرمین اسماعیلی، مدیر صدابرداری: احمد پولی بابایی، نورپرداز: مهدی ابراهیمی، طراح صحنه و لباس: پیام حسین سوری، مشاور  پروژه: حمید رحیمی نادی، برنامه‌ریز: ایمان غیرتمند، منشی صحنه: شهره فهیمی‌، دستیارهنری کارگردان:مهرداد یزدانی، تدوین: علی شب خیز، صدا گذاری و میکس: حبیب ده بزرگی، موسیقی:پویا نیکپور مدیر تدارکات: علی رضایی.
:: برچسب‌ها:
آقا و خانم سنگی به شبکه سه می‌آیند
جمعه ۱۳ شهریور ،۱۳٩٤ ساعت ٦:۳٤ ‎ب.ظ | نوشته ‌شده به دست شرکت فلزیاب ( نظرات )
مجموعه تلویزیونی «آقا و خانم سنگی» به کارگردانی شاهد احمد لو از شنبه 14 شهریور ماه ساعت 21:00 روانه آنتن شبکه سه می‌شود‌.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از روابط عمومی شبکه سه سیما، سریال  «آقا و خانم سنگی» به  نویسندگی علیرضا مسعودی  و امین حسینیون  در 26  قسمت 45 دقیقه‌ای به تهیه کنندگی فرید شب خیز تولید شده است.

بازیگرانی چون  کامبیز دیر باز، علیرضا جعفری، غلامرضا نیکخواه، عباس جمشیدی،حسین سلیمانی،شراه دولت آبادی،سوسن پرور،هومن حاجی عبدالهی، شهرام قایدی، یاسمیناباهر، حدیثه تهرانی، رضا رویگری، حسین عابدی، مجید شهریاری، ماهان عبدی، سعیده عرب، ساقی زینتی، بهزاد رحیم خانی، گیتی معینی، بیژن پیشداری  ومرضیه صدرایی نقش آفرینی می‌کنند.

در خلاصه‌ی داستان این سریال آمده است: سعید سنگی باغچه‌ای که پدرش به نیتِ هزینه¬ی ازدواجِ سه خواهرش باقی گذاشته را فروخته و مزرعه‌ی شترمرغ راه انداخته، غافل از اینکه نوه عمویِ جوانشان احسانِ سنگی عاشق خواهرِ کوچکترش سحر شده است! نیتِ احسان برای ازدواج با سحر مصادف می‌شود با از دست رفتنِ مزرعه در یک ماجرایِ کلاهبرداری! سعید شرط¬هایی برای ازدواج می¬گذارد که هر بیدی را می¬لرزاند، ولی احسانِ سنگی گویی چنار است و با هیچ شرطی نمی‌لرزد! حالا سعید باید قبل از اینکه شرط¬‌ها رفع شوند مزرعه را احیاء کند وگرنه آنی می¬شود که نباید بشود....

این سریال  قرار است از14 شهریور، هر شب به جز جمعه‌ها ساعت 21:00  از شبکه سه سیما پخش شود و باز پخش آن روز بعد  ساعت  1:15 بامدا د و 14:30 بعد از ظهر می‌باشد.

سایر عواملی که در این مجموعه همکاری می‌کنند عبارتند از:

 مدیر تصویر برداری: حسین ناظریان، طراح و اجرای گریم: آرمین اسماعیلی، مدیر صدابرداری: احمد پولی بابایی، نورپرداز: مهدی ابراهیمی، طراح صحنه و لباس: پیام حسین سوری، مشاور  پروژه: حمید رحیمی نادی، برنامه‌ریز: ایمان غیرتمند، منشی صحنه: شهره فهیمی‌، دستیارهنری کارگردان:مهرداد یزدانی، تدوین: علی شب خیز، صدا گذاری و میکس: حبیب ده بزرگی، موسیقی:پویا نیکپور مدیر تدارکات: علی رضایی.
:: برچسب‌ها:
صرفه‌جویی ۷۰ درصدی در آب با یک دوش جدید
سه‌شنبه ۱٠ شهریور ،۱۳٩٤ ساعت ٧:٤٤ ‎ب.ظ | نوشته ‌شده به دست شرکت فلزیاب ( نظرات )
اخیرا یک شرکت خارجی سازنده دوش‌های حمام محصولی را ابداع کرده که می‌تواند 70 درصد در مصرف آب صرفه جویی کند.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه کیک استارت، شاید تاکنون هزاران بار دوش گرفته باشید ولی قطعا «نبیا» را تجربه نکرده‌اید، طراحی و مهندسی نبیا یک تجربه برتر از حمام کردن را در اختیار شما خواهد گذاشت.

نبیا یک سیستم دوش حمام است که به راحتی توسط تمام افراد قابل نصب است و با قطعات قابل تنظیم با آبی دوش خواهید گرفت که قبلا هرگز تجربه نکرده‌اید. نبیا آب را به میلیون‌ها قطره پودر ماننده تبدیل می‌کند که باعث می‌شود سطح پوشش دهی آب 10 برابر بیشتر از دوش‌های معمولی شود و در کنار استفاده از آب کمتر شستشو با کیفیت بیشتری صورت بگیرد.

در واقع نبیا باعث می‌شود که نسبت به دوش‌های معمولی 70 درصد در مصرف آب صرفه جویی شود.

شرکت سازنده حدود پنج سال روی این دوش کار کرده و پس از آزمایش چندین نسخه اولیه به این محصول رسیده است. در ساخت این دوش از فن‌آوری‌های مهندسی هوافضا استفاده شده است.

قیمت این محصول در حال حاضر برای دوش‌های تکی 299 دلار، دوتایی 598 دلار و برای دوش سه تایی 799 دلار است.

دانلود آهنگ جدید رضا پیشرو اشتباه محض
:: برچسب‌ها:
صرفه‌جویی ۷۰ درصدی در آب با یک دوش جدید
سه‌شنبه ۱٠ شهریور ،۱۳٩٤ ساعت ٧:٤٤ ‎ب.ظ | نوشته ‌شده به دست شرکت فلزیاب ( نظرات )
اخیرا یک شرکت خارجی سازنده دوش‌های حمام محصولی را ابداع کرده که می‌تواند 70 درصد در مصرف آب صرفه جویی کند.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه کیک استارت، شاید تاکنون هزاران بار دوش گرفته باشید ولی قطعا «نبیا» را تجربه نکرده‌اید، طراحی و مهندسی نبیا یک تجربه برتر از حمام کردن را در اختیار شما خواهد گذاشت.

نبیا یک سیستم دوش حمام است که به راحتی توسط تمام افراد قابل نصب است و با قطعات قابل تنظیم با آبی دوش خواهید گرفت که قبلا هرگز تجربه نکرده‌اید. نبیا آب را به میلیون‌ها قطره پودر ماننده تبدیل می‌کند که باعث می‌شود سطح پوشش دهی آب 10 برابر بیشتر از دوش‌های معمولی شود و در کنار استفاده از آب کمتر شستشو با کیفیت بیشتری صورت بگیرد.

در واقع نبیا باعث می‌شود که نسبت به دوش‌های معمولی 70 درصد در مصرف آب صرفه جویی شود.

شرکت سازنده حدود پنج سال روی این دوش کار کرده و پس از آزمایش چندین نسخه اولیه به این محصول رسیده است. در ساخت این دوش از فن‌آوری‌های مهندسی هوافضا استفاده شده است.

قیمت این محصول در حال حاضر برای دوش‌های تکی 299 دلار، دوتایی 598 دلار و برای دوش سه تایی 799 دلار است.

دانلود آهنگ جدید رضا پیشرو اشتباه محض
:: برچسب‌ها:
هیات تجاری سوئیس به ایران سفر می‌کند
شنبه ٧ شهریور ،۱۳٩٤ ساعت ۱٠:٥٢ ‎ب.ظ | نوشته ‌شده به دست شرکت فلزیاب ( نظرات )
رئیس اتاق بازرگانی ایران و سوئیس از برگزاری نشست ۴۵۰ بنگاه اقتصادی ایران و سوئیس در شهر زوریخ خبرداد و گفت: قرار است هیات تجاری بزرگ سوئیس به زودی به ایران بیاید.

به گزارش مهر شریف نظام مافی با اشاره به برگزاری نشست معرفی فرصت‌های سرمایه گذاری ایران در سوئیس گفت: واحدهای تجاری از سطوح مختلف در نشست معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری ایران و سوئیس حضور داشتند که در این میان، علاوه بر بانک‌ها که حضورشان چشمگیر بود، شرکت‌هایی در زمینه صنایع غذایی، دارویی، نفت و گاز، غلات، خدمات، صنایع سنگین و حوزه سلامت در این جلسه حاضر بودند.

رئیس اتاق مشترک ایران و سوییس از حضور ۴۵۰ سرمایه‌گذار و بنگاهدار ایرانی و سوئیسی در این نشست خبرداد و افزود: انتظار اولیه ما حضور ۱۵۰ شرکت در این نشست بود که یک هفته قبل از زمان برگزاری به دلیل استقبال بی‌نظیر شرکت‌ها برای حضور، وب سایت مربوط به ثبت نام بسته شد و در نهایت ۴۵۰ شرکت در این نشست حضور یافتند.

وی تصریح کرد: چهره جدیدی از ایران در این نشست ارائه شد و بر این اساس، ایران کشوری در ذهن سرمایه گذاران سوئیسی نقش بست که آماده جذب سرمایه گذاری جدید، مشترک و مستقل است و در خلال آن، معرفی جذابیت ها و مشکلات در کنار هم باعث شد که سرمایه گذاران با دیدی باز و روشن به این بازار وارد شوند.

به گفته نظام مافی، ایران ظرفیت های بالایی برای سرمایه گذاری دارد هرچند در این مسیر چالش هایی هم دیده می شود که قابل حل هستند؛ از سوی دیگر، برنامه‌ریزی های لازم به منظور حضور یک هیئت تجاری بزرگ از سوئیس در ایران هم صورت گرفته است، چراکه شرکت‌های سوییسی علاقه بسیاری برای سرمایه‌گذاری مشترک در ایران دارند و به همین دلیل مشتاق هستند که هرچه زودتر طرف‌های تجاری خود را شناخته و با کمک آنها اقدام به سرمایه‌گذاری کنند.

پودر مورست | مودم همراه | شیلنگ مجیک هوز | شارژر همراهساعت گوچی طرح لاو | چراغ قوه زوم دار پلیسی | عینک کررا | ساعت طرح رولکس | ساعت رولکس |:: برچسب‌ها:
تورم تا دو سال دیگر تک نرخی‌ می‌شود
شنبه ٧ شهریور ،۱۳٩٤ ساعت ۱:٤۳ ‎ق.ظ | نوشته ‌شده به دست شرکت فلزیاب ( نظرات )
سخنگوی دولت تک نرخی کردن تورم را جز برنامه‌های دولت در دو سال آینده برشمرد و گفت: دولت در تلاش است تا رشد اقتصادی را به هشت درصد برساند طوری که مردم این تغییر در وضعیت اقتصادی را در سفره‌های خود احساس کنند.

به گزارش خبرنگار ایسنا در خراسان، محمدباقر نوبخت ظهر امروز در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه مشهد که در بارگاه مطهر رضوی برگزار شد با اشاره به اینکه امسال ولادت حضرت علی بن موسی رضا (ع) و تقارن آن با هفته دولت این ایام را مبارک‌تر کرده است اظهار کرد: این هفته قبل از اینکه خدمت گذاران شما در دولت گزارشی از عملکرد خود ارائه کنند باید گزارشی از عملکرد نظام را به پیشگاه مردم جهت یادآوری ارائه کنند.

وی با بیان اینکه این نظام شیعی - ایرانی از بدو تولد با ظلم و استبداد مواجه شد تصریح کرد: با تعریفی که یکی از منافقین در اعترافات خود داشت، می‌گفت ما نظام جمهوری اسلامی ایران را به مثابه یک موجود زنده از پای در می‌آوریم و برای این کار باید ابتدا مغز انقلاب را مورد هدف قرار می‌دادیم.

سخنگوی دولت ادامه داد: منافقان با ترور شهید مفتح و مطهری مغز انقلاب را نشانه رفتند اما پس از آنکه دیدند انقلاب اسلامی کماکان در حال فعالیت است تصمیم گرفتند به سراغ زبان انقلاب یعنی ائمه جمعه بروند آنان را مورد هدف قرار دادند.

معاون رئیس جمهوری ادامه داد: منافقان با ترور شهیدان رجایی و باهنر دست انقلاب را قطع کردند و بعد کارشان به جایی رسید که با ترور شخصیت‌های حزب اللهی خواستند تا انگشتان انقلاب را هم از بین ببرند.

وی با بیان اینکه هر دولتی در این نظام موقت تلاش کرده تا اهداف ملی و کلان کشور را پیش ببرد تصریح کرد: در دولت یازدهم نیز ما در ابتدا با فشارهایی مواجه بودیم که در طول سال‌های گذشته در کشور وارد شده بود و رشد اقتصادی که به زیر شش درصد تنزل پیدا کرده بود.

او با بیان اینکه دشمن منتظر بود تا ببیند ایران می‌تواند از زیر بار فشارها کمر راست کند گفت: آنها می‌خواستند تا ایران پشت میز مذاکره به عنوان یک کشور شکست خورده بنشیند در حالی که این طور نشد. دولت در ابتدا تلاش کرد تا شاخصه‌ها را عوض کند.

وی به دیدار اعضای هیات دولت با مقام معظم رهبری اشاره کرد و افزود: رهبری در این دیدار مهار تورم از 40 درصد به 14 ردصد و ثبات اقتصادی را از جمله اقدامات مثبت دولت ارزیابی کردند و فرمودند البته 14 درصد هم برای ما قابل قبول نیست و مردم انتظار دارند که این درصد نیز از بین برود.

نوبخت ادامه داد: موضوعی که در دو سال گذشته دولت می‌تواند اعلام کند که آن را ارزان کرده، خدمات بهداشتی و درمانی بوده است.

معاون رییس جمهوری با تاکید بر این‌که ایجاد 700 هزار فرصت شغلی در کشور برای تحریم‌کنندگان بسیار مایوس‌کننده بود، تصریح کرد: کشورهایی که تحریم‌ها را بر ما اعمال کردند اعتراف کردند که این تحریم‌ها برای جمهوری اسلامی ایران بی‌نتیجه بود.

وی با تاکید بر این‌که از تحول اقتصادی کشور توانستیم در مذاکرات سود ببریم، گفت: تحولات اینگونه نبود که شش قدرت جهانی سیاست‌هایشان را برای ایران دیکته کنند، به همین دلیل است که امروز شما می‌بینید این کشور‌ها می‌گویند ما در برابر ایران بیشتر از این نمی‌توانستیم فشار اعمال کنیم.

نوبخت با بیان این‌که این دو سال برای دولت با فراز‌ و فرودهایی گذشت، تصریح کرد: تحولات اقتصادی کشور در این دو سال در شرایطی صورت گرفت که درآمد‌های نفتی ما به یک چهارم تقلیل یافته بود. زمانی در کشور 120 میلیارد دلار درآمد نفتی داشتیم، اما دولت یازدهم با کمتر از 24 میلیارد دلار درآمد نفتی کشور را اداره می‌کند.

معاون رییس جمهور با اشاره به این‌که مگر ما نمی‌خواهیم حقوق کارمندان‌مان را افزایش دهیم، گفت: دولت تصمیم دارد در دو سال آینده و با شکسته شدن تحریم‌ها از همه ظرفیت‌های جمهوری اسلامی استفاده کند و از همین الان باید کشور را برای شرایط بعد از تحریم و برنامه ششم آماده کنیم.

وی ادامه داد: در برنامه ششم تصمیم ما این است که منابع لازم برای هدف این برنامه که رشد هشت درصدی سالانه اقتصاد است مهیا کنیم و این رشد را با تامین منابع محقق کنیم.

نوبخت با اشاره به این‌که بخش قابل توجهی از منابع مالی دولت صرف پرداخت و دستمزد می‌شود تصریح کرد: با همه اینها امسال دولت 38 هزار نفر را استخدام کرد.

معاون رییس جمهور با بیان این‌که سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور ضمن این‌که بودجه سال آینده را نیز تا 15 آذرماه تقدیم مجلس می‌کند، افزود: با همه اینها ما برنامه‌ریزی خود را برای برنامه ششم توسعه و رشد هشت درصدی اقتصادی آغاز کرده‌ایم.

شادمهر عقیلی نفس بکش

مهدی احمدوند حالم بده

یاس همه چی مثل قبل

سامان جلیلی هوای خونه
:: برچسب‌ها:
واکنش افخم به اظهارات وزیرخارجه انگلیس
شنبه ٧ شهریور ،۱۳٩٤ ساعت ۱٢:٢٩ ‎ق.ظ | نوشته ‌شده به دست شرکت فلزیاب ( نظرات )
سخنگوی وزارت امور خارجه با غیرسازنده خواندن اظهارات وزیر خارجه انگلیس در کنفرانس خبری با همتای سعودی می‌گوید که این اظهارات هاموند تداوم شبهه‌افکنی در روابط ایران و همسایگانش است.
مرضیه افخم سخنگوی وزارت امور خارجه ایران در گفتگو با خبرگزاری تسنیم اظهار نظر وزیر خارجه انگلیس  در کنفرانس خبری با همتای سعودی در لندن را غیرسازنده و تداوم شبهه افکنی در روابط  ایران و همسایگانش توصیف کرد.
وی اضافه کرد: سیاست جمهوری اسلامی ایران در قبال همسایگانش مبتنی بر تأمین منافع جمعی، تقویت دوستی و همزیستی مسالمت آمیز با تأکید بر اشتراکات دینی و مذهبی است و کشورهای خارج از منطقه بهتر است با اظهارات و اقدامات خود به موضوعات غیرواقعی و اختلاف افکنانه دامن نزنند.
افخم همچنین توضیح داد: بازگشایی سفارتخانه‌ها به هیچ وجه به‌معنای عدم طرح مخالفت و دیدگاه‌های متفاوت ما با سیاست‌های منطقه‌ای انگلیس در مذاکرات دوجانبه نیست.

 

دانلود آهنگ جدید شادمهر عقیلی نفس بکش
شادمهر عقیلی نفس بکش
:: برچسب‌ها:
عربستان با فیلم محمد (ص) مشکل دارد
جمعه ٦ شهریور ،۱۳٩٤ ساعت ۸:۱۱ ‎ب.ظ | نوشته ‌شده به دست شرکت فلزیاب ( نظرات )
مجید مجیدی در مصاحبه با خبرگزاری فرانسه گفت: اکنون شاهد هستیم افراطی‌هایی چون داعش نام اسلام را دزدیده‌اند.

به گزارش ایلنا، وی افزود: در جهان غرب نیز تصویر و معنایی غلط از اسلام ارائه می‌شود که همین مسئله باعث شده تا تصویری خشن از اسلام نشان داده شود که به اعتقاد ما، تصویر ارائه شده به هیچ عنوان ربطی به دین اسلام ندارد.

مجیدی افزود: مشخص است برخی کشور‌ها چون عربستان سعودی با این فیلم مشکلاتی خواهند داشت ولی از طرف دیگر کشورهای اسلامی زیادی چون ترکیه، اندونزی، مالزی، بسیاری دیگر در آسیای جنوب شرقی خواهان این فیلم شده‌اند.

وی درباره مشکلات فیلم نیز گفت: اینکه در تمام طول فیلم یک قهرمان داشته باشی و چهره آن را به تصویر نکشی؛ یک چالش بزرگ است.

خبرگزاری فرانسه در ادامه گزارش خود از این مصاحبه ضمن اشاره به همکاری «مجیدی و «ویتوریو استورارو»، عکاس برنده اسکار سینمای ایتالیا که در این فیلم از تکنیک خاصی استفاده کرده است، به نقل از «مجیدی» نوشت: ما برای تصاویر مربوط به این فیلم بالاخص سکانس‌های حضرت محمد، از یک دوربین steadicam استفاده کردیم، تمامی سکانس‌های مربوط به ایشان، حتی در دوران کودکی‌شان، ما همه چیز را از نقطه نگاه ایشان تصویر می‌کردیم.

مجیدی تاکید کرد: همه کنجکاوند تا حضرت محمد(ص) را در این فیلم ببینند ولی شما به هیچ عنوان در این فیلم نمی‌توانید چهره ایشان را ببینید. تنها می‌توان ایشان را از پشت سر و یا از نمای عمودی بالای سر دید.

خبرگزاری فرانسه درباره فیلم «محمد رسول‌الله» در ادامه نوشت: فیلم «محمد(ص)» قرار است در سالروز تولد امام هشتم شیعیان امام رضا (ع) به نمایش درآید. دو قسمت دیگر از این سه‌گانه، با توجه به اینکه حضرت محمد در قسمت اول هنوز یک جوان است و به پیامبری‌ نرسیده‌ است، حتی ممکن است جنجال‌برانگیز‌تر باشد.

اکران این فیلم ۱۷۱ دقیقه‌ای با حضور چندین ستاره سینمایی مطرح ایرانی از روز چهارشنبه در ۱۴۳ سینما در سراسر ایران و یک روز پیش از افتتاحیه جشنواره مونترال کانادا آغاز می‌شود.

دانلود آهنگ جدید پازل باند چی میشه

دانلود آهنگ مسیح و آرش AP ریز پیچید
:: برچسب‌ها:
عربستان با فیلم محمد (ص) مشکل دارد
جمعه ٦ شهریور ،۱۳٩٤ ساعت ۸:۱۱ ‎ب.ظ | نوشته ‌شده به دست شرکت فلزیاب ( نظرات )
مجید مجیدی در مصاحبه با خبرگزاری فرانسه گفت: اکنون شاهد هستیم افراطی‌هایی چون داعش نام اسلام را دزدیده‌اند.

به گزارش ایلنا، وی افزود: در جهان غرب نیز تصویر و معنایی غلط از اسلام ارائه می‌شود که همین مسئله باعث شده تا تصویری خشن از اسلام نشان داده شود که به اعتقاد ما، تصویر ارائه شده به هیچ عنوان ربطی به دین اسلام ندارد.

مجیدی افزود: مشخص است برخی کشور‌ها چون عربستان سعودی با این فیلم مشکلاتی خواهند داشت ولی از طرف دیگر کشورهای اسلامی زیادی چون ترکیه، اندونزی، مالزی، بسیاری دیگر در آسیای جنوب شرقی خواهان این فیلم شده‌اند.

وی درباره مشکلات فیلم نیز گفت: اینکه در تمام طول فیلم یک قهرمان داشته باشی و چهره آن را به تصویر نکشی؛ یک چالش بزرگ است.

خبرگزاری فرانسه در ادامه گزارش خود از این مصاحبه ضمن اشاره به همکاری «مجیدی و «ویتوریو استورارو»، عکاس برنده اسکار سینمای ایتالیا که در این فیلم از تکنیک خاصی استفاده کرده است، به نقل از «مجیدی» نوشت: ما برای تصاویر مربوط به این فیلم بالاخص سکانس‌های حضرت محمد، از یک دوربین steadicam استفاده کردیم، تمامی سکانس‌های مربوط به ایشان، حتی در دوران کودکی‌شان، ما همه چیز را از نقطه نگاه ایشان تصویر می‌کردیم.

مجیدی تاکید کرد: همه کنجکاوند تا حضرت محمد(ص) را در این فیلم ببینند ولی شما به هیچ عنوان در این فیلم نمی‌توانید چهره ایشان را ببینید. تنها می‌توان ایشان را از پشت سر و یا از نمای عمودی بالای سر دید.

خبرگزاری فرانسه درباره فیلم «محمد رسول‌الله» در ادامه نوشت: فیلم «محمد(ص)» قرار است در سالروز تولد امام هشتم شیعیان امام رضا (ع) به نمایش درآید. دو قسمت دیگر از این سه‌گانه، با توجه به اینکه حضرت محمد در قسمت اول هنوز یک جوان است و به پیامبری‌ نرسیده‌ است، حتی ممکن است جنجال‌برانگیز‌تر باشد.

اکران این فیلم ۱۷۱ دقیقه‌ای با حضور چندین ستاره سینمایی مطرح ایرانی از روز چهارشنبه در ۱۴۳ سینما در سراسر ایران و یک روز پیش از افتتاحیه جشنواره مونترال کانادا آغاز می‌شود.

دانلود آهنگ جدید پازل باند چی میشه

دانلود آهنگ مسیح و آرش AP ریز پیچید
:: برچسب‌ها:
قرعه کشی پنج خودرو تیبا هف هشتاد برگزار شد
پنجشنبه ٥ شهریور ،۱۳٩٤ ساعت ۱٠:٢۳ ‎ب.ظ | نوشته ‌شده به دست شرکت فلزیاب ( نظرات )
در ادامه قرعه کشی سانتافه در تاریخ 22 مردادماه و پس از استقبال مردم از خدمات سامانه #780* قرعه کشی 5 دستگاه خودرو تیبا، جایزه ویژه هف هشتاد به پاس قدردانی، در 4 شهریور به مناسبت ولادت امام رضا(ع) برگزار گردید.

به گزارش تابناک، مراسم قرعه کشی این 5 دستگاه خودرو تیبا که در استودیو خندوانه، توسط رامبد جوان و با حضور ناظر صداوسیما انجام گرفت، ساعت 17 به صورت زنده از طریق سایت هف هشتاد (www.780.ir) پخش گردید. همچنین بازپخش این مراسم ساعت 23، در زمان پخش برنامه خندوانه، از شبکه نسیم به نمایش درآمد.

فرایند قرعه کشی بدین صورت بود که کدهای شانس کاربران از قرعه کشی سانتافه در22مرداد به این قرعه کشی انتقال یافت و همچنین افراد با انجام هر تراکنش از آن روز از سامانه #780* صاحب دو کد شانس جدید نیز می شدند. در نهایت در 4شهریور قرعه کشی از بین کدهای شانس انجام گرفت و شماره تلفن دارندگان 5 کد بیرون آمده از قرعه کشی، معرفی گردیدند.

اسامی برندگان پنج دستگاه خودرو تیبا به شرح ذیل می باشد:
برنده اول :آقای حسین علی کبیری به شماره 7873***0937   از شهر مشهد
برنده دوم :آقای محسن محتشمی  به شماره 9717***0935   از شهر مشهد
برنده سوم :آقای سیدرضا حسین پور به شماره 3620***0921   از شهر لاهیجان
برنده چهارم :آقای عباس سمعی نژاد  به شماره 7289***0933   از شهر خرمشهر
برنده پنجم : شماره 3381***0921  

لازم به ذکر است جایژه ویژه بعدی هف هشتاد(#780*) یک دستگاه خودرو سانتافه و 5 دستگاه خودرو تیبا می باشد که در روز 7 مهر ماه قرعه کشی خواهد شد.

قرص رلاکور اصل
رخت آویز جادویی واندر هنگر
ریش تراش فیلیپس philips
ریش تراش فیلیپس
کارواش همه کاره خانگی
اسپری موبر کارینا
اسپری موبر کارینا

:: برچسب‌ها:
موضع نظامیان سابق آمریکا نسبت به توافق ایران
پنجشنبه ٥ شهریور ،۱۳٩٤ ساعت ٦:٤٧ ‎ب.ظ | نوشته ‌شده به دست شرکت فلزیاب ( نظرات )
گروهی متشکل از ۲۰۰ ژنرال و دریاسالار بازنشسته آمریکایی امروز چهارشنبه نامه‌ای را به کنگره ارسال خواهند کرد و در آن از نمایندگان می‌خواهند تا با توافقنامه هسته‌ای ایران مخالفت کنند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از روزنامه واشنگتن پست، نامه 200 نفر از ژنرال های بازنشسته آمریکایی به کنگره در مخالفت با توافق هسته ای، تازه ترین مورد از درخواست های ارسال شده به کنگره در حمایت یا مخالفت با توافق ایران به شمار می رود. تاکنون گروه های مختلفی شامل خاخام ها، دانشمندان هسته ای، کارشناسان کنترل سلاح و منع اشاعه سلاح های اتمی، و همین طور افسران نظامی بازنشسته که بسیاری از آنها در دولت های مختلف آمریکا فعالیت می کرده اند، نامه هایی را برای کنگره ارسال کرده اند.

این نامه که خطاب به رهبران جمهوریخواه و دموکرات در سنا و مجلس نمایندگان نوشته شده، در پاسخ به نامه ای است که هفته گذشته توسط ده ها افسر بازنشسته آمریکایی در حمایت از توافق هسته ای به کنگره ارسال شده است.

در نامه ژنرال های بازنشسته آمریکایی آمده است: این توافق ایران را قادر خواهد ساخت تا بیش از پیش خطرناک شود و خاورمیانه را به سوی بی ثباتی بیشتری سوق دهد و تهدیدات جدیدی را علیه منافع آمریکا و متحدان ما ایجاد کند.

یکی از امضاکنندگان این نامه "جری بویکین" معاون سابق وزیر دفاع آمریکا در دوره جورج دبلیو بوش بوده است. بسیاری از امضاکنندگان این نامه در کاخ سفید فعالیت کرده اند، چه در دولت های دموکرات و چه در دولت های جمهوریخواه. بیشتر امضاکنندگان این نامه در این مساله اشتراک نظر داشته اند که توافق ایران، یک تهدید برای منافع آمریکا و امنیت ملی این کشور است.

تاکنون 29 سناتور آمریکایی حمایت خود را از توافق هسته ای اعلام کرده اند و اوباما تنها نیاز به حمایت 5 سناتور دیگر دارد تا بتواند وتوی خود به قطعنامه احتمالی جمهوریخواهان کنگره را حفظ کند.

پیش از این ژنرال و دریادار بازنشسته آمریکایی نیز به جمع حامیان توافق هسته ای ایران پیوسته بودند. 100 سفیر سابق آمریکا، 29 دانشمند، 60 مسئول امنیتی آمریکا و یازده مسئول امنیتی و نظامی اسرائیل نیز از این توافق حمایت کرده بودند.

همه این افراد اعلام کرده اند که توافق ایران چه از نظر خود توافق و چه از نظر پیامدهای احتمالی آن برای امنیت خاورمیانه و آمریکا یک توافق بسیار خوب است.

خرید موبر سان دپیل

موبر سان دپیل

موبر دائمی sundepil
:: برچسب‌ها:
اطلس امنیتی انتخابات کشور تدوین می‌شود
پنجشنبه ٥ شهریور ،۱۳٩٤ ساعت ۱:٥٦ ‎ق.ظ | نوشته ‌شده به دست شرکت فلزیاب ( نظرات )
معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور گفت: به منظور هماهنگی در امور و برنامه ریزی منسجم در کارها، اطلس امنیتی انتخابات کشور تدوین می شود.

به گزارش مهر و به نقل از روابط عمومی استانداری قزوین، حسین ذوالفقاری سه شنبه شب در حاشیه جلسه شورای تامین استان قزوین که در استانداری برگزار شد، گفت: ستاد امنیت انتخاباتی برای برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی تشکیل شده است و در پی این اقدام ستاد امنیت انتخابات در استانها و شهرستان ها نیز تشکیل خواهد شد.

وی اظهار داشت: در موضوع انتخابات چند کار انجام شده که بررسی و برآورد مولفه های تاثیرگذار در امنیت انتخابات و تهیه و ابلاغ دستورالعمل امنیت انتخابات به استانها از آن جمله است.

ذوالفقاری تصریح کرد: مسایل داخلی و خارجی توسط دستگاه های مسئول رصد شده و تمام موضوعاتی که ممکن است در این رویداد تاثیرگذار باشد پیگیری می شود که امیدواریم با توجه به وفاق و همدلی که در کشور وجود دارد و جریانات سیاسی نیز در وضعیت تعادلی قرار دارند، فکر می کنیم که از این جهت مشکل خاصی نداشته باشیم.

معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور گفت: مرزهای رازی در حوزه شهرستان خوی و سرو در حوزه شهرستان ارومیه سه روز است که به علت نبود امنیت کافی بسته شده است.

ذوالفقاری با اشاره به تعرض اخیر به خودروهای ایرانی در مرز ترکیه افزود: با توافق طرف ترک تمهیداتی اندیشیده شده که خدای ناکرده آسیبی به هیچکس وارد نشود.

وی با اشاره به مبادلات کالا در مرز یادآورشد: تبادل کالا در مرز تبرچین و بازرگان انجام می شود و توصیه می کنیم هرگونه تبادل کالا با هماهنگی مقامات مسئول، روزهنگام و پس از تامین امنیت با حضور ماموران ترک ترانزیت شود و کسانی که سفر شخصی نیز دارند تا اطلاع ثانوی با توجه به شرایط کشور ترکیه سفر زمینی نداشته باشند و سفرهای خود را هوایی انجام دهند.

ذوالفقاری بیان کرد: عناصر تکفیری داعش در داخل کشورمان تحرکی نداشته اند و البته توان تحرک و تهدید علیه امنیت کشور ما را نیز ندارند و اوضاع را بطور دقیق کنترل و رصد می کنیم.

معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور گفت: در نشست و هم اندیشی با اعضای شوراهای تامین استانها که تقریبا یک روز کاری طول می کشد و بحث هایی در خصوص پیشگیری از جرم داریم و مدیریت موضوعات اجتماعی، سیاسی و بحران و همچنین قوانین و مقررات امنیتی شورای امنیت کشور و مسائل روز در این نشست ها مطرح می شود.

ذوالفقاری افزود: بحمدالله مشکل خاص امنیتی در استان قزوین وجود ندارد و در برخی از جرایم هم کنترل های خوبی صورت گرفته و سرقت ها تا حدودی کاهش چشمگیری داشته است.

وی اظهارداشت: در مجموع اقدامات شورای تامین استان در زمینه کنترل جرم موفق بوده و در بخش موضوعاتی که می تواند زمینه ساز ناامنی شود، پیشگیری های خوبی شده است.

چای سبز لاغری تیما

مانتو تابستانه گیلدا

ساعت ضد آب کاسیو

ژل افزایش قد:: برچسب‌ها:
کابرد «نمی دانم» در ایران!
سه‌شنبه ۳ شهریور ،۱۳٩٤ ساعت ٩:٥٤ ‎ب.ظ | نوشته ‌شده به دست شرکت فلزیاب ( نظرات )
جالبناک: کابرد «نمی دانم» در ایران! یک متفکر نقاد کمتر می خندد و کمتر مضحکه می شود
 
شاید یکی از مشکلات شایع در ایران توهم دانستن باشد. بخصوص در حیطه هایی مانند فلسفه، روانشناسی و اساسا مقوله تفکر که بیشتر در این دو رشته بحث می شود. تعداد ایرانیانی که مدعی متفکر بودن هستند، احتمالاً بیش از تعداد ایرانیانی است که مدعی تسلط به انتگرال هستند، چرا؟

دلایل متعدد است، ولی یکی از دلائلش این است که بسیاری از علوم واژگان مخصوص خود را دارند، ولی در بحث تفکر ـ چه از دید فلسفه چه روانشناسی ـ‌ واژه های متداول در بین مردم مثل نقل و نبات استفاده می شود مانند شفاف بودن، مرتبط صحبت کردن، دلایل کافی، استدلال منطقی، سفسطه و.... .همین اصطلاحاتی که هر کسی از بی سواد تا بظاهر با سواد و دانشگاهی دائم در هر کوی و برزن به کار می برد، این توهم را در وی ایجاد می کند که وی می داند شفاف بودن یا کفایت دلایل چیست، استدلال معتبر چیست و اساساً درست فکر کردن چیست؟! ولی کسی در مهمانی از انتگرال بحثی نمی کند چون اکثراً نمی دانند چیست؛ بنابراین از ایرانی جماعت بپرسی انتگرال چیست، می گوید نمیدانم (البته بیشتر احتمال دارد که بگوید یادم رفته،چون نمی دانم در ایران کاربرد کمی دارد) ولی اگر بپرسی تفکر  چیست بلافاصله شروع می کند به توضیح.

عزیزان، اگر انتگرال کتاب خود را دارد، تفکر هم کتاب خود را دارد،‌ اگر انتگرال کمی پیچیده است و با بزرگ شدن در جامعه و تجربه های معمول آن را یاد نمی گیریم تفکر هم بسیار پیچیده است و با تجربه های معمول زندگی آن را به خوبی یاد نمی گیریم. البته یک چیزهایی را جسته گریخته می آموزیم، ولی در نظام آموزش و پرورش و دانشگاهی دوره مستقل و اصولی برای آموزش این مقوله نداریم. خودمان هم عموما در مورد آن مطالعه نمی کنیم. مطالعات نشان می دهد متوسط مطالعه هر ایرانی حدود ... دقیقه است و رمان از کتاب هایی است که بالاترین رتبه را دارد! بنابراین بطور نظام مند تفکر را نمی آموزیم.


اصلا بیایید یک آزمون ساده بکنیم، ببینیم چقدر با تفکر آشنا هستیم....

برای خواندن ادامه مطلب و دیگر اخبار گوناگون به سایت «تابناک با تو» بروید.
:: برچسب‌ها:
کشف ذرات مرموز فراکهکشانی در قطب جنوب
دوشنبه ٢ شهریور ،۱۳٩٤ ساعت ۸:٤٦ ‎ب.ظ | نوشته ‌شده به دست شرکت فلزیاب ( نظرات )
اخترشناسان موفق به شناسایی ذرات مرموزی شده اند که از اعماق کهکشان یعنی جایی فراتر از کهکشان راه شیری و همچنین نقاطی در منظومه شمسی خود را به زمین می رسانند.

به گزارش مهر، اخترشناسانی که موفق به این کشف جدید شده اند معتقدند کشف این دسته از نوترینوهای کیهانی نه تنها مهر تأییدی بر وجود آنهاست، بلکه اساس وجودی پرتوهای کیهانی را نیز مورد تأکید قرار می دهد.

کشف این ذرات که تقریبا بدون توده هستند، توسط رصدخانه دورافتاده و کمتر شناخته شده icecube neutrino observatory صورت گرفته است. این رصدخانه ویژه در عمق ۲۴۰۰ متری یخهای قطب جنوب واقع شده است.

۸۶ میله مخصوص بدنه اصلی این رصدخانه را تشکیل می دهند. این میله ها به ردیابهای مخصوصی مجهز هستند که ذرات پرانرژی نهفته در پرتوهای نوری راه یافته به یخهای زمین را مورد بررسی دقیق قرار می دهند و در این میان نوترینوها به عنوان یکی از مرموزترین ذرات مورد مطالعه قرار می گیرند.

این ذرات که از اعماق کیهان به زمین می رسند ناشی از ستارگان در حال انفجار و سیاه چاله ها می شوند.

پروژه رصدخانه icecube neutrino observatory در سال ۲۰۱۳ نوترینوها را در خارج از کهکشان راه شیری شناسایی کرد اما اخترشناسان باید مطمئن می شدند که این ذرات از منبعی واقع در کهکشان راه شیری (مثلا خورشید) منتشر نمی شوند.

آنها طی دو سال و در حد فاصل سالهای ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۲ با استفاده از این رصدخانه بیش از ۳۵ هزار ذره نوترینو را مورد مطالعه دقیق قرار داده و متوجه شدند از این تعداد ۲۰ ذره که دارای انرژی بسیار زیادی هستند از جایی فراتر از کهکشان منتشر شده اند.:: برچسب‌ها:
مهلت استفاده از بنزین 700 تومانی تمدید شد
دوشنبه ٢ شهریور ،۱۳٩٤ ساعت ٦:٤۳ ‎ق.ظ | نوشته ‌شده به دست شرکت فلزیاب ( نظرات )
: وزارت نفت پیشنهاد داده است تا آخر آبان ماه مردم اجازه استفاده از بنزین ٧٠٠ تومانی داشته باشند.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از سایت اطلاع رسانی وزارت نفت بیژن زنگنه وزیر نفت، امروز (یکشنبه، اول شهریورماه) در حاشیه دیدار با فیلیپ هاموند، وزیر امور خارجه انگلیس، در جمع خبرنگاران درباره این که آیا مکاتباتی بین وزارت نفت و معاون اول رئیس جمهوری در ارتباط با تمدید استفاده از بنزین ٧٠٠ تومانی انجام شده است، گفت: وزارت نفت پیشنهاد داده است تا آخر آبانماه مردم اجازه استفاده از بنزین ٧٠٠ تومانی داشته باشند.

وی افزود: اگرچه تاکنون حجم زیادی از بنزین ٧٠٠ تومانی مصرف شده است، اما توصیه می کنیم مردم در مصرف آن عجله نکنند زیرا تا پایان آبان ماه برای استفاده از آن فرصت خواهند داشت.

این گزارش حاکی است پیش از این مهلت مصرف بنزین 700 تومانی تا پایان شهریور ماه اعلام شده بود؛ هم اکنون کمتر از یک میلیارد لیتر بنزین 700 تومانی در کارت های سوخت موجود است.:: برچسب‌ها:
مهلت استفاده از بنزین 700 تومانی تمدید شد
دوشنبه ٢ شهریور ،۱۳٩٤ ساعت ٦:٤۳ ‎ق.ظ | نوشته ‌شده به دست شرکت فلزیاب ( نظرات )
: وزارت نفت پیشنهاد داده است تا آخر آبان ماه مردم اجازه استفاده از بنزین ٧٠٠ تومانی داشته باشند.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از سایت اطلاع رسانی وزارت نفت بیژن زنگنه وزیر نفت، امروز (یکشنبه، اول شهریورماه) در حاشیه دیدار با فیلیپ هاموند، وزیر امور خارجه انگلیس، در جمع خبرنگاران درباره این که آیا مکاتباتی بین وزارت نفت و معاون اول رئیس جمهوری در ارتباط با تمدید استفاده از بنزین ٧٠٠ تومانی انجام شده است، گفت: وزارت نفت پیشنهاد داده است تا آخر آبانماه مردم اجازه استفاده از بنزین ٧٠٠ تومانی داشته باشند.

وی افزود: اگرچه تاکنون حجم زیادی از بنزین ٧٠٠ تومانی مصرف شده است، اما توصیه می کنیم مردم در مصرف آن عجله نکنند زیرا تا پایان آبان ماه برای استفاده از آن فرصت خواهند داشت.

این گزارش حاکی است پیش از این مهلت مصرف بنزین 700 تومانی تا پایان شهریور ماه اعلام شده بود؛ هم اکنون کمتر از یک میلیارد لیتر بنزین 700 تومانی در کارت های سوخت موجود است.:: برچسب‌ها:
مسئولان حیران!
یکشنبه ۱ شهریور ،۱۳٩٤ ساعت ٧:٢٧ ‎ب.ظ | نوشته ‌شده به دست شرکت فلزیاب ( نظرات )
کورش شجاعی در یارراشت روز خراسان نوشت:

تا کی و تا چند باید شاهد پنجه فرو کردن عده ای خودخواه و سودجو بر گلوی محیط زیست و منابع طبیعی باشیم؟ این سلسله پلید و نامبارک زمین خواری، کوه خواری، دریاخواری و تجاوز به حریم منابع طبیعی خصوصاً جنگل ها و بستر رودخانه ها و... و از بین بردن باغ ها و درختان و همین میزان محدود جنگل هایی که در کشور داریم تا کی ادامه خواهد داشت؟ و از همه مهمتر این «چشم بستن»ها و «حیرانی» برخی مسئولان و تبانی احتمالی برخی از آنان با سودجویان و نابودکنندگان منابع طبیعی تا کی ادامه خواهد داشت؟

مگر تجاوز به حریم منابع طبیعی، بستر و حریم همین معدود رودهای هنوز جاری و تاکنون نسبتاً رهیده از توفان خشکسالی و انجام ساخت و ساز غیرمجاز و گاه به اصطلاح مجاز و تجاوز به جنگل ها و نابود کردن دیگر منابع طبیعی یک شبه و دفعتاً و «در آن واحد» رخ داده که تازه حالا و هر از گاهی برخی از مسئولان آن هم بر اساس برخی گزارش های مردمی و پیگیری بعضی رسانه ها به فکر افتاده اند؟ آخر در طول مدتی که این همه مصالح، آهن و سیمان و... حمل می شد و می شود تا هتل ها، ویلاها و استراحت گاه های «از ما بهتران» در دل برخی جنگل ها، حریم رودخانه ها، سواحل دریاها و حتی بر فراز کوه ها، بی محابا و گستاخانه خودنمایی کنند، این برخی آقایان مسئول چه نمایندگان مجلس و شورای شهر چه برخی وزرای مرتبط و چه بعضی استانداران، فرمانداران، شهرداران، ده داران و دهیاران و بعضی مدیران منابع طبیعی، محیط زیست و جهاد کشاورزی در این کشور زندگی نمی کردند و نمی کنند؟ و از پول بیت المال برای انجام وظایف محوله حقوق نمی گیرند؟ که این همه زمین خواری، جنگل خواری، کوه خواری و... انجام می شود و آن قدر این ماجرای تلخ تداوم می یابد که رهبر انقلاب با آن همه مشغله و مسئولیت سنگین ملی و فراملی به خاطر اهمیت منابع طبیعی بارها و بارها نسبت به این موضوع حیاتی و سرمایه های ملی تذکر می دهند و با این همه باز هم گویا برخی مسئولان در خود همت و عزم و شهامتی برای مقابله با این پدیده های شوم نمی یابند و همچنان چشم و گوش و بلکه چشم وجدان خود را بر این همه «بیداد» بر محیط زیست و منابع طبیعی بسته نگاه می دارند، روشن است که اکثر قریب به اتفاق این ساخت و سازها و تجاوزها به حریم منابع طبیعی و نابود کردن این سرمایه های ملی تجدیدناپذیر در روز روشن و پیش چشم همین آقایان و البته مردم منطقه به وقوع پیوسته، حالا اگر این مسئولان ندیده اند و نشنیده اند این ماجراهای تلخ و تجاوز به منابع طبیعی را که وای بر آنان و وای بر عاقبت کار آنان و حقوق هایی که گرفتند و خوردند و اما اگر این مسئولان دیده اند و شنیده اند قصه تلخ این تجاوزها به منابع طبیعی و نابودسازی ها را و چشم بستند و یا کاری در خور نکردند و یا خدای نکرده بعضی هاشان با زمین خواران، جنگل خواران و کوه خواران و... تبانی کردند دوصد وای بر این بی مسئولیتی ها و «خیانت ها»ی برخی از مسئولان به امروز و آینده این ملت و کشور. مگر بعضی از این آقایان مسئول نمی دیدند و نمی فهمیدند که کشت و ایجاد آن همه باغ در آذربایجان غربی و حفر آن همه چاه برای آبیاری محصولاتی که بدون در نظر گرفتن «الگوی کشت» آن هم در این شرایط خشکسالی، کار دریاچه ارومیه را به کجا می رساند و بخش اعظمی از این دریاچه و منبع اهدایی الهی و عاملی بس موثر بر حیات و حفظ محیط زیست و اقلیم منطقه، این روزها و چند سال است به شوره زار و بستری برای ایجاد توفان های شن و نمک تبدیل شده است.

حتی غیرمتخصصان درباره ارزش حفظ منابع طبیعی می دانند که ساخت و سازها در حریم رودخانه ها چه بلایی بر سر محیط زیست و از آن مهمتر، مردم می آورد. سیل چند سال پیش در جنگل گلستان که جان ده ها نفر را گرفت و همچنین وقایع مشابه از جمله سیل اخیر در جاده چالوس و روستای سیجان که به قربانی شدن حدود ۲۰ نفر از هموطنانمان منجر شد یکی از تبعات شوم، تلخ و جبران ناپذیر قطع درختان، تجاوز به حریم رودخانه ها و ساخت و سازهای غیرمجاز در حریم رودخانه ها، تجاوز به جنگل ها و تغییر کاربری ها است، چه کسانی می خواهند پاسخگوی قربانی شدن مردم در این فجایع باشند ای کاش زمین خواران، جنگل خواران و کوه خواران کمی وجدانشان به کارشان آید! ای کاش همه مسئولان عزمشان را برای جلوگیری و مقابله با تخریب منابع طبیعی جزم کنند و دریابند که چه مسئولیت خطیری بر عهده دارند که نه تنها باید پاسخگوی مردم زمان خود بلکه در قبال آیندگان نیز باید پاسخی قابل قبول داشته باشند.

این شوخی نیست بلکه فاجعه است که بر اساس آمار ارائه شده طی پنج دهه اخیر، مساحت جنگل های ایران از ۱۸ میلیون هکتار به ۱۴ میلیون هکتار کاهش یافته و این ۴ میلیون هکتار جنگل نابود شده به بیابان تبدیل شده، آن هم در شرایطی که بر اساس آمار سازمان خواربار و کشاورزی جهانی (فائو) ایران یکی از ۷۰ کشور در حال توسعه دنیاست که پوشش جنگلی کمی دارد و متأسفانه این پوشش جنگلی اندک با سرعتی بیشتر از دیگر نقاط دنیا در حال نابودی است. (بر اساس تعاریف فائو درباره جنگل، کشور ما ۱۱ میلیون هکتار پوشش جنگلی دارد.) آیا جای تأسف عمیق نیست در حالی که اکثر کشورها حتی کشورهای بسیار پرآب و پربارش مانند اوکراین که از متوسط بارندگی بیش از ۵۰۰ میلیمتر و جاری بودن بیش از ۳ هزار رودخانه در کشورشان برخوردارند باز هم اهمیتی بسیار ویژه به مدیریت مصرف آب می دهند اما در کشور ما که طبق تقسیم بندی های جهانی جزو کشورهای خشک و نیمه خشک با متوسط بارندگی حدود ۲۵۰ میلیمتراست که این بارندگی ها نیز متأسفانه به صورت همگن و متوازن در کل کشور نیست بلکه بارش های اصلی بیشتر محدود به شمال و شمال غرب کشور و برخی مناطق دیگر می شود ولی مسئولان ما لااقل تاکنون کاری در خور، بایسته و اساسی برای مصرف بهینه آب خصوصاً در بخش کشاورزی انجام نداده اند بخشی که حدود ۹۲ درصد آب کشور در آن با بهره وری حدود ۳۰ درصد مصرف، بلکه «هدر» می شود.

با همه این اوصاف ما نه تنها عزمی جدی و فوری برای جلوگیری از تبخیر ۷۰ درصدی آب در کشور، کنترل، مهار و استفاده بهینه از روان آب ها نداریم بلکه عزمی حتی برای حفاظت از حریم و بستر همین اندک رودها وجود ندارد که با شدت گرفتن برخی رگبارهای فصلی و غیرفصلی شاهد ویرانی ها و حتی جان باختن عده ای می شویم. واقعاً جای تأسف است که مثلاً در همین استان خراسان رضوی و مشهد خودمان در حضور و جلوی چشم استاندار، شهردار، فرماندار، نمایندگان مجلس و شورای شهر و دیگر مسئولان وقت (قبلی) و حاضر (فعلی) بر فراز تپه ها و کوه های حاشیه جاده صدمتری که از یک منظر ویترین و ورودی شهر مقدس مشهد و از یک منظر تنفس گاه این شهر مقدس محسوب می شود، آهن ها و ساختمان ها و برج ها و غول های آهنی علم شود اما اقدام در خور و موثری برای جلوگیری و مقابله با این تجاوز آشکار به منابع طبیعی و کوه خواری انجام نمی شود و آن قدر این ماجرای تلخ سامان نمی یابد تا صدا بلکه ناله رهبر فرزانه انقلاب به خاطر این کوه خواری ها درمی آید. آخر این زمین خواری ها، جنگل خواری ها، کوه خواری ها، ساحل خواری ها تا کجا و تا کی ادامه خواهد داشت و معلوم نیست برخی از این مسئولان چه گیر قانونی، یا بهانه ای دارند یا دچار چه «حیرانی» شده اند که جای جای این کشور حتی گردنه حیران آن گردنه سرسبز و منحصر به فرد در ایران تیول زمین خواران خودخواه و سودجو شده است و چرا از همان ابتدا که به صورت غیرمجاز و یا با مجوزهای صوری و دورزدنی، خشتی بر خشتی گذاشته می شود جلوی تجاوز به منابع طبیعی گرفته نمی شود و با زمین خواران و مسئولان قاصر و مقصر برخورد جدی نمی شود شاید دیگر وقت آن رسیده باشد که پس از محاکمه و محرز شدن تقصیر برخی ده داران، فرمانداران، شهرداران، نمایندگان مجلس و شورای شهر و یا مدیران کل و استانداران و حتی برخی وزیران در ماجرای تلخ تجاوز به منابع طبیعی و رساندن آنان به اشد مجازات که حداقل آن می تواند برکناری و انفصال دائم از خدمات دولتی باشد تا شاید لااقل از این پس شاهد به حداقل رسیدن تجاوز و تخریب منابع طبیعی کشورمان و بیرون آمدن برخی مسئولان از «حیرانی» تصمیم گیری ها و اقدامات موثر و جدی در عرصه های گوناگون از جمله حفظ منابع طبیعی باشیم.:: برچسب‌ها:
اجرای شریعت مسیری جز انتخاب آزادانه ندارد
یکشنبه ۱ شهریور ،۱۳٩٤ ساعت ۸:٤۸ ‎ق.ظ | نوشته ‌شده به دست شرکت فلزیاب ( نظرات )
رییس دفتر رییس‌جمهوری، با تأکید بر درس‌آموزی عملی از فرهنگ و مکتب رضوی، گفت: آیین و فرهنگ گفت‌و‌گو باید به عنوان درسی از مکتب رضوی در دستور کار قرار گیرد تا فرصتی برای جهان ایجاد کنیم که از این مکتب نورانی بهره‌مند شده و برای جهان پرآشوب امروز راه‌حل‌های شفابخش ارایه شود.

به گزارش ایلنا، محمد نهاوندیان روز شنبه در مجمع جهانی خادمان فرهنگ رضوی با تأکید بر اهمیت گسترش فرهنگ رضوی، اظهار داشت: بزرگترین خدمت رضوی، خدمت به  فرهنگ رضوی است. مخصوصاً در این زمانه که قصد دارند از اسلام، تصویری نابردبار و خشونت‌گرا معرفی کنند، بهترین راه مقابله با این تصویرسازی‌های جعلی، ارائه صحیح مکتب و فرهنگ رضوی است.

رییس دفتر رییس‌جمهوری خاطر نشان کرد: در شرایطی که می خواهند معرف اسلام ، گروه‌های خشن، افراط‌گرا، خونریز و ضداخلاق باشد، بهترین راه مقابله، ارایه الگوی گفت و گوی رضوی و فرهنگ منطق ، استدلال و گفتمان اقناعی در معرفی اسلام است.

نهاوندیان تصریح کرد: در جامعه بزرگ جهانی امروز، راه صحیح تبلیغ و تحقق اسلام، مسیر نبوی و رضوی است که همانا ارایه قانع‌کننده دین، ترغیب و ایجاد جاذبه برای قبول و سپس تحقق آن است.

رییس دفتر رییس‌جمهور خاطر نشان کرد: تبلیغ دین در جامعه غیردینی نخست با اخلاق و منطق آغاز می‌شود، سپس چنانچه اکثریت زیبایی‌های دین را پسندیدند، جامعه اسلامی تشکیل می‌شود و در چنین جامعه‌ای برای مسایل حقوقی، قواعد دینی و مقررات متناسب با آن در نظر گرفته می‌شود.

رییس دفتر رییس‌جمهور اضافه کرد: اجرای شریعت مسیری جز انتخاب آزادانه و آگاهانه انسان‌ها ندارد.

نهاوندیان با بیان اینکه مکتب رضوی بنیان کار خود را ترویج عقل انتخابگر، آزاد و آگاهانه گذاشته است، اظهار داشت: باید ملاک، مبنا و محور حرکت دینی ما عقل و گفتمان خردورزانه باشد و بر همین اساس بود که امام رضا(ع) سخنان پیروان ادیان و مذاهب گوناگون را می‌شنید و با رویکرد عقلانی و با منطق به آنها پاسخ می‌داد.

رییس دفتر رییس‌جمهور با تأکید بر اینکه پرچمداری گفت و گو بین مذاهب و ادیان را در جهان باید پیروان اهل بیت(ع) در دست بگیرند، اظهار داشت: کسانی که یقین بیشتری به حقانیت دیدگاه و مکتب خود دارند، بایستی پیشگام گفت و گو با دیگر مکاتب، ادیان و مذاهب باشند و بی تردید ملاک و چراغ راهنما در این راه پیدا کردن و تأکید بر مشترکات است.

نهاوندیان با اشاره به اینکه در رویکرد اقناعی بر لزوم مدارا بر مردم تأکید می‌شود، گفت: رویکرد عقلانی یک حکمت عملی را هم به دنبال خود دارد و آن محبت و دوستی با مردم است.

رییس دفتر رییس‌جمهوری اضافه کرد: رویکرد غیراسلامی و غیرنبوی که در آن کسی گمان کند، چون راه درست را انتخاب کرده، بنابراین باید با کسانی که آن راه را انتخاب نکردند، برخورد خشونت‌آمیز و تحمیلی داشته باشند، جز ضرر و زیان، نتیجه‌ای نخواهد داشت.

وی یکی از ارکان الگوی رضوی را مدارا و محبت با مردم دانست و گفت: وفای به عهد، صدق در گفتار و پایبندی به اصول اخلاقی جایگاه اساسی در الگوی رضوی دارد و پیروی از این الگوها در جان امروز راهگشاست.

رییس دفتر رییس‌جمهوری تأکید کرد: ‌اگر می‌خواهیم سهمی در احیاء مجدد اسلام ناب محمدی(ص) و مکتب اهل بیت(ع) در حیات فکری و روحی بشری داشته باشیم، بایستی معارف اسلامی اهل بیت(ع) را با همان شیوه‌ای که داشتند، معرفی کنیم و بکار بگیریم.

نهاوندیان خاطر نشان کرد: زمانی که رییس‌ جمهوری در مجمع عمومی سازمان ملل پیشنهاد جهان عاری از خشونت و افراطی‌گری را مطرح می‌کند و این پیشنهاد با اقبال جهانی مواجه شده و با اجماع به تصویب می‌رسد این یک پیروزی در مقابل کسانی است که سال‌ها و دهه‌ها تلاش کردند، ایران اسلامی را به دروغ حامی تروریسم معرفی کنند.

رییس دفتر رییس‌جمهور تصریح کرد: امروز پرچم مبارزه با خشونت و افراطی‌گری به دست ایران اسلامی است و باید از این فرصت استفاده کرده و در اقدامات فرهنگی، اجتماعی و سیاسی از موضع مبارزه با خشونت و افراطی‌گری حرکت کنیم.

وی با بیان اینکه روند مذاکرات هسته‌ای هم نماد دیگری شد بر اینکه ایران اسلامی ارایه کننده الگوی گفت و گو در جهان است، اظهار داشت: بی‌تردید جنبه فرهنگی این حرکت و توفیق از جنبه‌های سیاسی و اقتصادی آن بسیار مهم‌تر است، چرا که جهانیان مشاهده کردند که ایران اسلامی به دنبال جنگ و تسلیحات کشتار جمعی نیست و اگر هم دیگران بدگمانی داشتند، آماده گفتگو و مذاکره است و از چنان منطقی برخوردار است که طرف مقابل خود را با استدلال به جایی برساند که خودش همه قطعنامه‌های ظالمانه شورای امنیت را لغو کند و بر حقوق هسته‌ای ایران اذعان کرده و رویکرد خصمانه اش را به رویکرد همکاری تبدیل کند. این همه از اعجاز مکتب رضوی و آیین‌ گفتگو است.

رییس دفتر رییس‌جمهوری تصریح کرد: توفیق ایران اسلامی در مذاکرات هسته‌ای این بود که تصویر تهدیدآمیز و ترسناکی را که دشمنان ایران اسلامی ارایه و به اتکاء آن قطعنامه‌های ذیل فصل هفت را علیه کشورمان به تصویب رسانده بودند، به رویکردی  تبدیل کرده که همگان به دنبال پیدا کردن راه‌های گفتگو و همکاری با ایران هستند و رفت و آمدهای روزافزون هیأت‌های اقتصادی و سیاسی در روزهای اخیر نشان‌دهنده تغییر جدی رویکردهای گذشته‌شان است.

رییس دفتر رییس‌جمهور تأکید کرد: ما به عنوان خادمان فرهنگ رضوی بایستی هم در گفتار و هم در عمل، اصول اساسی مکتب و فرهنگ رضوی یعنی فرهنگ گفتگو و آیین، منش و ادبیات متناسب با آن را ترویج کنیم.

نهاوندیان تصریح کرد: بی‌تردید ما در ایجاد ارتباط با دیگران در جهان پیروز و برنده خواهیم بود، چرا که همواره عقل و منطق پیروز است.

رییس دفتر رییس‌جمهور گفت: کسانی که در جهان به دنبال بستن راه‌های گفتگو هستند، نمی‌خواهند عقل و منطق در عرصه جهانی امکان بروز و ظهور پیدا کند. نور از تاریکی نمی‌هراسد و بایستی آیین و فرهنگ گفتگو را به عنوان درس‌هایی از مکتب رضوی در جهان ترویج کنیم که می‌تواند نسخه شفابخشی برای جهان پرآشوب امروز باشد.

در این مراسم همچنین با حضور رییس دفتر رییس‌جمهور از کتاب‌ها و مجلاتی که در حوزه فرهنگ رضوی به زبان‌های مختلف خارجی تدوین و تألیف شده ، رونمایی شد.
:: برچسب‌ها: